Analitik Firması Santiment, Fiyat Yükseldikten Sonra Litecoin’in Tehlikeli Bölgede Olduğunu Açıkladı!

Analitik Firması Santiment, Fiyat Yükseldikten Sonra Litecoin’in Tehlikeli Bölgede Olduğunu Açıkladı!
0

Kripto analitik firması Santiment, Litecoin’in yeni yerel zirvelere hızlı çıkışının varlığı tehlikeli ticaret bölgesine soktuğunu düşünüyor.

Yeni bir Litecoin (LTC) pazar güncellemesinde, Santiment, Litecoin’in fiyat hareketini izlemek ve ağın genel sağlığını ölçmek için birkaç faydalı metriğe işaret ediyor.

Analitik firması, Litecoin’in “tehlikeli bölgede” olduğunu, çünkü kısa vadeli sahiplerin artık kâr elde edebilecek bir konumda olduğunu belirtiyor. Santiment, mevcut fiyata göre şu anda dolaşımda olan tüm madeni paraların ortalama kârını/zararını gösteren piyasa değerini gerçekleşen değere (MVRV) yedi günlük göstergesini kullanır.

“LTC’nin sahiplerin kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV 7D, şu anda tüm kısa vadeli sahipleri kârda olduğu için tehlike bölgesinde olduğumuzu gösteriyor – bu da onları biraz kâr almaya teşvik edebilir.”

litecoin
Kaynak: Santiment

Eylül ayında, LTC, bu seviyeden %100’den fazlasını toplayarak 295$’lık yeni bir yerel yüksek seviyeye çıkmadan önce 140$’lık bir ayın en düşük fiyatında oturuyordu. Yazma sırasında, LTC 246,79 dolardan işlem görüyor.

Santiment ayrıca, Litecoin’in fiyatının , Eylül ayının en düşük seviyesinden bu yana Bitcoin’in (BTC) göreli kazanımlarını yakalamış gibi göründüğünü de belirtiyor.

“Unutulmaması gereken ilginç bir nokta, LTC’nin fiyatının BTC’lere çok yakın bir şekilde yansıtılması… Bu aynı zamanda LTC’nin tam olarak güçlü bir altcoin olmadığı, çünkü BTC düştüğünde herhangi bir güç göstermediği, esas olarak BTC’nin onu sürüklediği anlamına geliyor.”

image 4 1024x469 1
Kaynak: Santiment

Santiment, Litecoin’in konsolide olmasını beklese de, kripto içgörü firması, bir zincir üstü ölçümün LTC ağı için sinyal gücü olduğunu söylüyor.

“LTC’nin Günlük Aktif Adresleri’ son 3 ayda oldukça tutarlı ve büyüyor (Eylül’deki büyük düşüşe rağmen), bu harika çünkü sağlıklı bir ağda görmek istediğimiz şey bu. Son zamanlarda, fiyat arttığı için (doğal olarak) DAA’da bir artış gördü ve henüz büyük bir düşüş görmedi, şimdiye kadar çok iyi.”

image 5 1024x469 1
Kaynak: Santiment

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap