Avrupa Birliği Kripto Para Madenciliğini Yasaklayacak Mı?

Avrupa Birliği Kripto Para Madenciliğini Yasaklayacak Mı?
0

İsveç’te bulunan iki üst düzey yetkili açıklaması ile Avrupa birliği kripto para madenciliği yasak gelebilir konusunda bir ifade kullandı. Bu açıklamanın arkasındaki neden çevresel faktörler olduğu bunun bu şekilde devam etmesi durumunda Paris iklim anlaşmasının yerine getirelemeyeceğini söyledi.

Norveç Yerel Yönetim ve Bölgesel Kalkınmadan Sorumlu Bakanı olan Gram’ın açıklamalarına göre kripto madenciliği ve Blockchain teknolojisinin uzun vadede faydasını kabul ettiklerini ancak şu an bu sektörde yenilenebilir enerjiyi verimli olarak kullanıldığını söylemenin zor olduğundan bahsetti. Bu gelişmeler neslinde gelecekte belli bir kurallar almamız gerekebilir.

942d64ce4734a38de21a12aebd2a426ff9948894
Kripto Para Madenciliği

Avrupa Birliği Kripto Madenciliği Üzerinde Çalışmaları Ne Durumda

Kripto para madenciliği sektörü gün geçtikçe büyüyor. Bu da çevreye yaydığı yüksek enerji ile dışarıdan zararlı olarak kabul ediliyor. En çok elektrik harcaması bu alanda olduğu için kripto madenciliğinde yenilebilir enerji kaynaklarının kullanılması yolunun açılması ve daha düşük enerji ile madencilik işlemlerin yapılmadığı takdirde yeni yasakların gelebileceği ve ilerleyen dönemlerde yeni kararlar almak durumunda olabilir.

Kripto Para Madenciliği Türleri Nelerdir?

  • Bulut Madenciliği
  • Bireysel Madencilik
  • Toplu Madencilik

Kripto para madenciliği yukarıda belirttiğimiz gibi üç aşamada yapılabilir. Bu seçenekler ile en hızlı şekilde kurulumları gerçekleştirerek başlayabilirsiniz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap