Avustralya Emeklilik Fonu ‘Rest Super’ Kripto Parayı Kullanmaya Hazırlanıyor

Avustralya Emeklilik Fonu ‘Rest Super’ Kripto Parayı Kullanmaya Hazırlanıyor
0

Gelişen kripto parayı piyasasına dünyanın dört bir yanındaki emeklilik fonları, bir süredir kriptoya aktif olarak kullanmanın yollarını arıyorlar. Bu sefer harekete geçmeye hazır olan ülke Avustralya’nın Emekli Sandığı ‘Rest Super’. Business Insider Australia tarafından bildirildiği üzere, Avustralya’dan üye portföyünü varlık sınıfına maruz bırakmaya ilgi gösteren ilk emeklilik fonu olma yolunda ilerliyor.

“Hala çok değişken bir yatırım, bu nedenle kripto parayı birimlerine yaptığımız herhangi bir tahsis maruziyeti, muhtemelen zamanla oluşturulabilecek oldukça küçük bir tahsis olarak çeşitlendirilmiş portföyümüzün bir parçası olacak. Bunu portföyümüzün geleceğe yönelik çok ilginç ve önemli bir parçası olarak görüyoruz.”

3f999b0c de99 495d b9bc 634eb7ef4c47
Kripto Parayı Kabul Edecekler Mi?

Avusturya Emeklilik Fonu Başkanı Lill Açıklamaları

Avustralya emeklilik fonu yakın gelecekte herhangi bir yatırım yapmayacak. Ancak orta vadede bir miktar risk kesinlikle ihtimal dahilinde. Lill, “Şu anda herhangi bir karar vermeden önce varlık sınıfı hakkında kapsamlı araştırmalar yapıyoruz” dedi. ” Bu yapacağımız yatırımın güvenlik ve risk portföyünü çıkartarak değerlendirip ona göre karar vereceğiz.

Rest Super’in kararı, Avustralyalı milletvekilleri kripto parayı ülkenin finansal sisteminin bir parçası haline getirmeye istekli olduklarını açıkladılar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap