Dünyanın En Pahalı Bisikletleri

Dünyanın En Pahalı Bisikletleri
dunyanin-en-pahali-bisikletleri
0

Dünyanın En Pahalı Bisikletleri Hangileridir sorusuna cevap verdik ve birçok özel tasarım bisikleti yazımızda paylaştık.

Küçük yaştan itibaren merak salınan bisikletler, zaman geçtikçe tutku haline gelebilmektedir. Durum böyle olunca bunu spor ya da meslek haline getiren insanlar, bisikletten fazlasıyla zevk almaktadır. Özellikle bisikletçiler, zaman zaman dünyanın en pahalı bisikleti hangisi sorusunu sormakta ve cevap aramaktadır. Yazımız yer vereceğimiz bisiklet modelleri, özel tasarım ve antika olarak değerlendirilebilecek bisikletlerden oluşacak. Bu bisikletler, şu an dünyanın en pahalı bisikletleri olarak değerlendirilmektedir.

Dünyanın En Pahalı Bisikletleri

trek-butterfly-madone-ozellikleri
trek-butterfly-madone-ozellikleri

Trek Butterfly Madone

Açık arttırma ile satılan ve dünyanın en pahalı bisikleti olarak bilinen Trek Butterfly Madone, bir yardım vakfı için $500.000 dolar karşılığında satın alınmıştır. Özel tasarım bu bisiklet, ünlü sanatçı Damien Hirst tarafından dizayn edilmiştir.

dunyanin-en-pahali-bisikleti
dunyanin-en-pahali-bisikleti

Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Aurumania tarafından tasarlanan ve ilk olarak 2008 yılında tanıtılan bu bisiklet, 24 ayar altın ile kaplanmıştır. Bu bisikletten sadece 10 adet üretilmiş ve hemen satılmıştır. $103.700 maliyeti ile karşımıza çıkan Aurumania Crystal Edition Gold Bike,  $115.000 karşılığında alıcılarını bulmuştur. Şu an aktif olarak herhangi bir yerde satılmamaktadır.

stash-colnago-road-bike
stash-colnago-road-bike

Stash Colnago Road Bike

Ebay.com üzerinde satılan ve $110.000 fiyatı olan Stash Colnago Road Bike, güncel kur ile 746.628 TL’ye satılmaktadır. Yol bisikleti olarak bilinen bu bisiklet, 2007 yılında üretilmiştir. O zamandan bugüne kadar orijinalliğini koruyan bisiklet sahibi, çeşitli modernleştirmeler ile bisikleti satışa sunmuştur. İtalyan yapımı Colnago, 57 cm jant büyüklüğüne sahiptir. Kaliper frenleri dikkat çekmekte ve alıcısını beklemektedir.

pinarello-banestro-1994
pinarello-banestro-1994
Pinarello Banesto 1994

Miguel Indurain tarafından 1994 yılında yol bisikleti yarışında kullanılan bu bisiklet, şu an Ebay.com üzerinden satılmaktadır. Tur ve yol bisikleti olarak bilinen Pinarello Banesto, 59 cm jantlara sahiptir. O zamanın fren diski olan caliper fren ile karşımıza çıkan bisiklet, $59.000 karşılığında satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:

En Pahalı Parfümler, Fiyatları ve Özellikleri

Dünyanın En Pahalı Saat Markaları ve Fiyatları

Dünyanın En Pahalı ve Değerli Para Birimi

İnstagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap