Dünyanın En Pahalı Köpeği ve Köpek Fiyatları

Dünyanın En Pahalı Köpeği ve Köpek Fiyatları
0

Çeşit çeşit köpeklerin fiyatlarını duyunca hepinizin vay be diyeceği dünyanın en pahalı köpeği cinsleri ve köpek fiyatları listesi hazırladık.

Zengin ve ünlü insanlar yıllardır dünyanın seçkin köpek ırklarını kucaklayarak paranın satın alabileceği en pahalı köpek cinslerini satın aldılar.

Ünlü Amerikan model Kylie Jenner’ın söylediklerine göre 50.000 Dolarlık bulldog yavrularından İnternet fenomeni Menswear Dog cinsi olan Shiba Inu gibi aranan ırklara kadar bu köpeklerin fiyatlarını görünce ağzınız açık kalabilir.

Dünyanın en pahalı köpekleri listesinde 5 köpek cinsine yer verdik. Elbette bu köpeklerden her zaman birini evlat edinebilirsiniz.

Dünyanın en pahalı köpekleri listesinin başında 2014 yılında yaklaşık 2 Milyon Dolar gibi bir fiyata satılan Tibetan Mastiff var.

Tibetan Mastiff ( Tibet Mastifi )

tibetan mastiff ( tibet mastifi )
Tibetan Mastiff ( Tibet Mastifi )

Çinli iş adamı tarafından lüks evcil hayvan fuarı sırasında 1.6 milyon dolara satın alınan “Big Splash” adlı 11 aylık satın aldığı Tibetan Mastiff ( Tibet Mastifi ) resmi fiyat olarak dünyanın en pahalı köpeği oldu.

Yetiştiricilerin verdikleri bilgilere göre Tibet Mastifi cinsi köpekler tıpkı değerli pandalarımız gibi çok nadir bulunan türden hayvan oldukları için fiyatları çok yüksek. Tibet Mastifi ortalama 1 milyon dolardan az ama yine de ortalama bir cins genellikle 2.000 Dolar gibi bir fiyat ile satılıyor.

Akita

akita
Akita

Akita köpekler Shiba Inus cinsi ile karıştırılmamalıdır. Instagram’da fenomen olan Menswear Dog hesabına bakarsanız Shibas’ın nasıl göründüğünü bilirsiniz ve bu nedenle farkı kolayca anlarsınız.

Akita cinsi genellikle Japonya’dan ithal edildikleri için 800 ila 3.500 Dolar arasında değişen pahalı bir fiyat etiketi vardır. Şov kalitesinde bir yetişkin Akita 75.000 dolara kadar çıkabilir.

Löwchen ( Küçük Aslan )

löwchen ( küçük aslan )
Löwchen ( Küçük Aslan )

Küçük Aslan” olarak bilinen bu küçük, uzun tüylü ve safkan bir köpek yavrusu için 3.000 ila 8.000 Dolar arası bir fiyat istenmektedir. Rönesans’tan beri popülerdirler ve asil sahipleriyle resimlerde yer almışlardır. 19. yüzyılın sonunda neredeyse tükenmiş olan bu cins köpekten bulmak oldukça zordur.

Irish Wolfhound ( İrlanda Kurt Köpeği )

irish wolfhound ( i̇rlanda kurt köpeği )
Irish Wolfhound ( İrlanda Kurt Köpeği )

Kate Middleton Aziz Patrick Günü’nde ünlü bir İrlanda kurt köpeği olan Domhnall isimli köpek ile poz vermiştir. Köpek resmi İrlandalı Muhafızlar alayı maskotudur ve yakın zamanda görevinden emekli olmuştur. Cins olarak yaklaşık 2.000 Dolar fiyata satılmaktadır.

The Pharaoh Hound ( Firavun Tazısı )

the pharaoh hound ( firavun tazısı )
The Pharaoh Hound ( Firavun Tazısı )

Muhtemelen hiç duymadığınız bu köpek türü yüksek fiyata sahiptir. Ortalama Firavun Tazısı cinsi köpeğin maliyeti 2.000 ila 5.000 Dolar arasındadır. Orijinal olarak Mısır sanatında tasvir edilen en eski türlerden biri olduğu düşünülmektedir. Şimdi, sadece Malta’da yetiştiriliyor ve kıtlığına yol açıyor.

İlginizi Çekebilir:

En Pahalı Şampuan Markaları ve Fiyatları

Dünyanın En Pahalı ve Değerli Para Birimi

İnstagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap