Dünyanın En Pahalı Saat Markaları ve Fiyatları

Dünyanın En Pahalı Saat Markaları ve Fiyatları
6

Lüks saatler, en çok aranan ve beğenilen aksesuar parçalarından biridir. Saatin işçiliği, tarihi ve tasarımda en iyiyi bir araya getiren markaların fiyatları milyon dolarlara ulaşabiliyor ve dünyanın en pahalı saat ortaya çıkıyor.

1700’lerde Marie Antoinette için yaptırılan 55 milyon dolarlık renkli elmas kol saatini de içeren rekor kıran saatlerin bir listesini hazırladık. Şimdiye kadar dünyanın en pahalı 10 saat markasına bakalım.

GRAFF DIAMONDS HALLUCINATION [Fiyatı: 55 Milyon Dolar]

graff diamonds hallucination
GRAFF DIAMONDS HALLUCINATION

En pahalı saatlerin listesinin başında Graff Diamonds Halucination geliyor. Baselword saat ve mücevher fuarında tanıtılan bu eşsiz saat, 110 karat pırlantadan oluşuyor. Muhteşem pembe, sarı, yeşil ve mavi dahil olmak üzere tüm renklerin elmasları ve zümrüt, kalp, armut, soylu ve yuvarlak kesimler, bu muhteşem saati oluşturmak için birleştirilmiştir.

GRAFF DIAMONDS THE FASCINATION [Fiyatı: 40 Milyon Dolar]

graff diamonds the fascination
GRAFF DIAMONDS THE FASCINATION

Lüks elmas takılarıyla tanınan Graff Diamonds, merkez pırlantası 38,14 karat D Flawless (Kusursuz) armut şeklinde olan ve 152,96 karat pırlanta içeren büyüleyici saatini yarattı. Merkez pırlantası ayrı olarak takılabilen bir yüzüğe ayrılabiliyor.

BREGUET NO. 160 [Fiyatı: 30 Milyon Dolar]

breguet no. 160
BREGUET NO. 160

Bu saatin orijinal versiyonunun Marie Antoinette’in sevgililerinden biri için görevlendirildiği iddia edildi. Abraham-Louis Breguet 1782’de saat üzerinde çalışmaya başladı ve Marie Antoinette, 1827’de Breguet’in oğlu tarafından saat tamamlanmadan önce idam edildi. Saat , termometre, zil ve daimi takvim de dahil olmak üzere bilinen tüm komplikasyonları içeriyordu. Saat 1983 yılında çalınana kadar Kudüs’teki L.A. Mayer Müzesi’nde sergilendi. Saat geri alındıktan sonra ve bugün halen Mayer müzesinde sergileniyor.

CHOPARD 201-CARAT WATCH [Fiyatı: 25 Milyon Dolar]

chopard 201 carat watch
CHOPARD 201-CARAT WATCH

Bu muhteşem renklere sahip saat, bir dizi renkte toplam 201 karat olan 874 elmas içeriyor. Chopard saatin merkezi, sarı, pembe ve mavi renklerde üç kalp şeklinde elmastan oluşur.

PATEK PHILIPPE SUPERCOMPLICATION [Fiyatı: 24 Milyon Dolar]

patek philippe supercomplication
PATEK PHILIPPE SUPERCOMPLICATION

Bu altın cep saati 1933 yılında Patek Philippe tarafından bankacı Henry Graves Jr için yaratıldı. Saatin tasarlanması 5 yıl sürdü ve 24 komplikasyon içeren bu saatte daimi takvim, gün doğumu ve gün batımı zamanları ve Graves’in New York’taki Beşinci Caddesindeki dairesinde göksel takvim içeriyor.

JACOB & CO. BILLIONAIRE WATCH [Fiyatı: 18 Milyon Dolar]

jacob co. billionaire watch
JACOB & CO. BILLIONAIRE WATCH

Milyarder bu saat 260 karat zümrüt kesim pırlanta, 167 ayrı bileşen ve 19 mücevher içeriyor. Bilezik ve saat tarafı, 18 ayar beyaz altından yapılmış dikişsiz bir yapıdadır.

PAUL NEWMAN’S ROLEX DAYTONA [Fiyatı: 17.8 Milyon Dolar]

paul newman’s rolex daytona
PAUL NEWMAN’S ROLEX DAYTONA

Film yıldızı ve yarış arabası tutkunu Paul Newman eşinin 1968’de hediye aldığı Rolex Daytona saatini Rolex 2017’de şaşırtıcı bir şekilde 17,8 milyon dolardan sattı. Eşi ve aktris Joanne Woodward tarafından Art Deco tarzında “Dikkatle Sür, Ben” kazınmıştır. Paul, saati 1984 yılında Nell Newman Vakfı’na büyük miktarda bağışlayan kızının erkek arkadaşına hediye etti.

PATEK PHILIPPE REF. 1518 [Fiyatı: 11.1 Milyon Dolar]

patek philippe ref. 1518
PATEK PHILIPPE REF. 1518

2016’nın sonlarında paslanmaz çelik kasalı Patek Philippe ref. 1518, açık artırmada 11 milyon doların biraz üzerinde satıldı. Patek Philippe, 1941’de 1518 modelini üretti ve bu da bir seri halinde üretilen ilk daimi takvim kronograf kol saati oldu.

VACHERON CONSTANTIN 57260 [Fiyatı: 8 Milyon Dolar]

vacheron constantin 57260
VACHERON CONSTANTIN 57260

57 komplikasyon, 2826 bireysel bileşen ve 242 mücevherden oluşan Vacheron Constantin’in 57260 saati teknolojik ve sanatsal bir başarıdır. Bu saatin tasarlanması ve oluşturulması 8 yıl sürdü ve özel bir müşteri tarafından 8 milyon dolara satın alındığı tahmin ediliyor.

HUBLOT BIG BANG [Fiyatı: 5 Milyon Dolar]

hublot big bang
HUBLOT BIG BANG

Hublot’ın Big Bang saati, 100’den fazla karat baget pırlanta ve her biri 3 karat ağırlığında 6 zümrüt kesim pırlanta da dahil olmak üzere toplam 1.282 elmas içeriyor. Beyoncé, Jay-Z için bu saati 2012’de doğum günü hediyesi olarak satın aldı.

Bir saati pahalı yapan şey nedir?

Lüks bir saatin ne kadar değerli olduğunu belirleyen temel faktörler şunlardır:

  • Teknoloji
  • Sanatkarlık
  • Kullanılan malzemeler
  • Marka

Bu faktörlerin tümü, bir saatin nihai değerini belirlemek için birlikte çalışır. Lüks saatlere giren hassasiyet, işçilik, emek ve beceri, onları diğer saatlerden ayıran şeydir. Örneğin, Rolex saatlerinde kullandıkları tüm sap montajını ve altını yapan kendi dökümhaneleri vardır.

İlginizi Çekebilir:

Lüks, Güzel ve Dekoratif Duvar Saatleri

Dünyanın En Pahalı Telefonları 2020

İnstagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (6)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.