En İyi Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi ve Fiyatları

En İyi Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi ve Fiyatları
0

En iyi buhar kazanlı ütü markasını bulmak için kendi denediğimiz ve yorumları araştırarak sizler fiyatları ile liste hazırladık.

Ütü yapmak herkesin sevebileceği bir iş değildir ancak ütü yapmak zorundaysak bu işi buhar kazanlı ütü ile çok daha kolaylaştırabiliriz. Daha yüksek buhar çıkışı daha iyi kırışıklık gidermeye neden olur ve buhar kazanlı ütüler standart bir ütüden x3 kat daha fazla buhar üretir. Tabi bu işi kolaylaştıran ve güçlü olan bu ütülerin fiyatları 500 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.

Ütü satın almak gerçekten kafa karıştırıcı olabilir fakat sizler için hazırlamış olduğumuz buhar kazanlı ütü tavsiyesi yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini minimuma indirmeye çalışacağız.

Neye Göre Tavsiye Listesi Hazırladık?

Kazanlı ütü için tavsiye listemizi hazırlarken hem düşük hem orta hemde yüksek bütçeye göre ürünleri kırışıklıkları ne kadar giderdiği, sıcaklığının ne kadar olduğu ve buhar basıncı gibi özelliklere bakıyoruz. Ayrıca ütüler için alıp kullanan insanlar tarafından sitelerde yapılmış olan yorumları da dikkatlice inceliyoruz.

Buhar Kazanlı Ütü Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Sürekli Buhar Basıncı: Buhar çıkışı ne kadar yüksekse ütü bir o kadar etkili olmak zorundadır. Gram olarak ölçüldüğünde 50 g/dk üzerinde olan bir ütü ideal seviyededir. En güçlü seviyeler ise 100 gr’dan 190 gr’a kadar olan buhar jeneratörleridir.

Buharlı Atış: Her türlü ütü kullanımında fazla kırışan yerleri ve inatçı olan yerleri ütülemek için buhar püskürtme özelliği kullanılır. Ortalama olarak 280 gr/dk ile 600 gr/dk arasında değişen buhar püskürtme özelliği iyidir.

Tank Kapasitesi: Genelde kazanlı ütülerin tank kapasitesi 1 ile 2,5 litre arasında değişmektedir. Seçiminizi ne kadar süre ve ne kadar miktar ütü yapacağınıza göre bakıp size uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

Buhar Kazanlı Ütü Markaları ve Fiyatları

Vestel V-Press 2000 Buhar Jenaratörlü Ütü (Fiyatı: 600 TL) – EN UCUZ

vestel v-press 2000 lila buharlı jenaratörlü ütü

İnternet alışveriş sitelerinde en çok değerlendirme oranına sahip Vestel tavsiye listemizde hem fiyatıyla hem yorumlarıyla listede yerini alıyor. 3 bar basınca, 2 metre kabloya sahip Vestel kazanlı ütü, 7 dakika sonra maksimum performansı veriyor.

Temel Özellikleri
Net Ağırlık (gr): 3.380
Gücü: 2.200 Watt
Buhar Basıncı (bar): 3
Sürekli Buhar (gr/dk): 90
Su Tankı Kapasitesi (lt): 1,1

Philips GC8962/40 PerfectCare Expert Plus Buhar Kazanlı Ütü (Fiyatı: 2.150 TL)

philips gc8962/40 perfectcare expert plus buhar kazanlı ütü

Vestel kadar ucuz olmayan fakat daha güçlü özelliklerle gelen Philips marka buhar kazanlı ütü bu fiyatına rağmen en üst sıralarda yerini alıyor. Çok sayıda olumlu yoruma sahip olan bu ürün ultra hafif ve OptimalTEMP (yakmayan) teknoloji ile geliyor.

Temel Özellikleri
Net Ağırlık (gr): 4.000 / Ütü (gr): 0,8
Gücü: 2.100 Watt
Buhar Basıncı (bar): 7,5
Sürekli Buhar (gr/dk): 120 (520 gr’a şok buhar)
Su Tankı Kapasitesi (lt): 1,8

TEFAL SV8054 E0 Express Anti-Calc 2800 W Buhar Kazanlı Ütü (Fiyatı: 1.100 TL) – ORTA SINIF

tefal sv8054 e0 express anti-calc 6.5 bar buhar kazanlı ütü

Bütçe olarak orta sınıf bir ürün arayanlar için en ideal ve en çok tavsiye edilen ürünlerden biri olan Tefal buhar kazanlı ütü. Bu ütüde ayar düğmesi bulunmamakta No-Settings denilen bir sistem ile otomatik çalışmaktadır. Ayrıca 10 yıl onarılabilir güvencesiyle satılmaktadır.

Temel Özellikleri
Gücü: 2.800 Watt
Buhar Basıncı (bar): 6,5
Sürekli Buhar (gr/dk): 120 (420 gr’a şok buhar)
Su Tankı Kapasitesi (lt): 1,8

Ekstra: SINGER Steamworks Classıc Swc02E Buhar Kazanlı Ütü (Fiyatı: 600TL)
singer steamworks buhar kazanlı ütü

Daha çok giyim mağazalarında denk geldiğiniz dik şekilde kullanıma izin veren Singer marka dik buhar kazanlı ütü, dik kullanımı sayesinde kolaylık sağlamaktadır. Yorumlar bakımından normal gündelik olarak kolaylık sağlayan ürün fazla derecede inatçı kırışıklarda zorluk yaratabiliyor.

Temel Özellikleri
Net Ağırlık (gr): 6.650
Gücü: 1.500 Watt
Buhar Basıncı (bar): 6,5
Sürekli Buhar (gr/dk): 120 (420 gr’a şok buhar)
Su Tankı Kapasitesi (lt): 2

İlginizi Çekebilir:

En İyi El Blender Seti Fiyatları

En Ucuz ve Kaliteli Filtre Kahve Makineleri

En İyi Türk Kahvesi Makinesi ve Fiyatları

İnstagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap