En Pahalı Parfümler, Fiyatları ve Özellikleri

En Pahalı Parfümler, Fiyatları ve Özellikleri
dunyanin-en-pahali-parfumleri
4

En Pahalı Parfümler Hangileridir sorusuna yanıt verdik ve birçok markanın parfümünü listemize ekledik. Karşılaştırmak size kaldı.

Özellikle birçok zengin tarafından tercih edilen pahalı parfümler, zaman zaman karşılaştırılmak için araştırılmaktadır. Durum böyle olunca en pahalı parfümler ve dünyanın en pahalı parfümleri gibi araştırmalar yapılmaktadır. Yazımızda yer vereceğimiz parfümler, ülkemizde satılan en pahalı parfümleri kapsayacak.

En Pahalı Parfümler

dawn-perfume
dawn-perfume

İlk markamız olan ve Türkiye’de birçok farklı koku ile karşımıza çıkan Frederic Malle, Dawn Perfume 100 ml Unisex EDP Parfüm ismini taşıyan parfümünü ortalama 10.000 TL’ye satmaktadır. Oryantal ve sıra dışı koku sevenlerin satın aldığı parfüm, buhur, Türk gülü ve pembe biber karışımından oluşmaktadır. Markanın aynı zamanda bu fiyat aralığında birkaç parfüm çeşidi daha bulunmaktadır. Parfümün unisex olması, iki cins için de uygun olduğunu göstermektedir.

no1-masculen-odunsu
no1-masculen-odunsu

Clive Christian

Clive Christian markası adı altında satılan No 1 Masculine Oryantal Odunsu 50 ml Unisex Parfüm, 5.000 TL’ye yakın fiyatı ile en pahalı parfümler hangileridir sorusunun cevaplarından biridir. Pudralı misk ve yaşlı Hint sandal ağacı aromaları ile elde edilen bu parfüm, 222 farklı ürünün birleşiminden oluşmaktadır. Marka, bu parfümü oryantal koku olarak tanımlamaktadır.

assoluto-tyl-parfum
assoluto-tyl-parfum

Tiziana Terenzi

Markanın sunduğu Assoluto TYL 100 ml Unisex Parfüm, 6.200 TL civarında satılmaktadır. Draco’nun evrimi ile bütünleştirilen bu parfüm, vanilya ve narin çiçeklerin aromasını içermektedir. Altın amber, değerli misk ve çeşitli meyveler, parfümün bütünüdür. Assoluto TYL 100 ml Unisex Parfüm, %30 oranında konsantrasyon içermektedir.

cherry-garden-limited-edition
cherry-garden-limited-edition
House of Sillage

Ml olarak diğer parfümlere göre daha az mililitreye sahip olan Cherry Garden Limited Edition 75 ml Unisex Parfüm, 6.500 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkmaktadır. Ağırlıklı kiraz aromasının yer aldığı bu parfüm, sandal ağacı, seksi beyaz misk ve sicilya bergamotu içermektedir. Bu karışımlar, üst, orta ve alt nota olarak ayrılmıştır.

İlginizi Çekebilir:

En İyi ve Pahalı Kulak Üstü Kulaklık Modelleri

Dünyanın En Pahalı Saat Markaları ve Fiyatları

Dünyanın En Pahalı ve Değerli Para Birimi

İnstagram hesabımızdan bizi takip etmek için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.