Hintli Kripto Savunucuları, Kriptoyu Konuşmak İçin Hükümetle Buluşacak!

Hintli Kripto Savunucuları, Kriptoyu Konuşmak İçin Hükümetle Buluşacak!
0

Hindistan hükümeti kriptoyu tamamen yasaklamak yerine kripto konusunda daha yumuşak bir duruş sergiliyor gibi görünüyor. Dijital varlıklar konusunda düşman olan Çin’in aksine, Hindistan düzenleme yoluna gidiyor gibi görünüyor. Hindistan hükümeti, ülkedeki önde gelen kripto para birimi oyuncularıyla “ilk” bir toplantı yapacak.

IAMAI ve BACC üyeleri katılmaya davet edildi. IAMAI, Hindistan İnternet ve Mobil Birliği anlamına gelirken BACC, Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi anlamına gelir. Bunlara CoinDCX, WazirX, CoinSwitch Kuber ve Unocoin gibi kuruluşlar dahildir.

kripto
Hintli Kripto Savunucuları, Kriptoyu Konuşmak İçin Hükümetle Buluşacak! 2

Toplantının ev sahipliğini Parlamento Maliye Daimi Komitesi yapacak. 15 Kasım’da gerçekleştirilecek. Toplantının başlığı “Derneklerin, sektör uzmanlarının ‘KriptoFinans’ konusundaki görüşlerinin alınması: Fırsatlar ve zorluklar.”

Business Insider India’ya göre, “hükümet, kripto endüstrisinin Hindistan’ın dijital tutkusuna ve ekonomisine potansiyeli ve Hindistan rupisi üzerindeki etkisi gibi sorulara yanıt arıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap