İngiltere Hükümeti Kripto Teknolojisini Kucaklamak İçin Kendi NFT’sini Yayınlayacak!

İngiltere Hükümeti Kripto Teknolojisini Kucaklamak İçin Kendi NFT’sini Yayınlayacak!
0

İngiltere hükümeti, ekonomisini küresel bir kripto varlık merkezine dönüştürmek için çabalarken dijital koleksiyon ürünleriyle denemeler yapıyor.

Innovate Finance Küresel Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, İngiltere’nin hazineden sorumlu ekonomi sekreteri John Glen, ülkenin madeni para tedarikçisine, takas edilemez bir token (NFT) oluşturma talimatı verildiğini söyledi.

“Şansölye, Kraliyet Darphanesi’nden, yaz aylarında çıkarılacak, takas edilemez bir jeton – bir NFT…”

ingiltere kripto trendpara.com
İngiltere Hükümeti Kripto Teknolojisini Kucaklamak İçin Kendi NFT'sini Yayınlayacak! 2

Glen’e göre, İngiltere’nin amacı, bir başlangıç ​​yapmak için blok zinciri teknolojisini erken benimsemek.

“Kripto teknolojileri geleceğin büyük bir parçası olacaksa, o zaman biz – Birleşik Krallık – zemin katta olmak istiyoruz.

Aslında, eğer şimdi taahhüt edersek… yolu gösterebiliriz.”

Glen, kripto dostu bir ortama sahip olmanın istihdam fırsatları yaratacağını ve yeniliği hızlandıracağını söylüyor.

“Bu ülkeyi kripto için misafirperver bir yer haline getirerek, yatırım çekebileceğimizi… yeni işler üretebileceğimizi… ve çığır açan yeni ürün ve hizmetler dalgası yaratabileceğimizi düşünüyoruz.

Glen ayrıca, İngiltere’nin kripto para birimi düzenlemeleri konusunda proaktif bir yaklaşım benimseyeceğini de belirtiyor.

“Bu nedenle, bu ülkede, belirli kripto varlıklarını finansal promosyon düzenlemesi kapsamına almak için yasalar çıkararak tüketicileri korumaya çalışacağımızı zaten söyledik… ve yatırımcıların aldıkları riskleri anlamaları çok önemli.

Ve İngiltere Merkez Bankası Mali Politika Komitesi’nin yakın zamanda belirttiği gibi, kripto teknolojileri büyüdükçe ve temel finansal sistemle daha fazla bağlantılı hale geldikçe, düzenleyicilerin ilgili riskleri yönetmek için doğru araçlara sahip olmasını sağlamamız gerekeceğinin de farkındayız.

Kripto varlıklarının suçlular ve düşman devletler için çekici olduğunun da farkındayız. Bu nedenle, kötüye kullanımlarını önlemek için proaktif adımlar attık.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap