Invesco’nun Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinden Son Anda Neden Çekildi ?

Invesco’nun Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinden Son Anda Neden Çekildi ?
0

1,6 trilyon dolarlık bir varlık yöneticisi olan Invesco, Bitcoin vadeli işlemler teklifinden son saniyede çekilerek piyasada şaşkınlık içerisinde karşılandı. Bu çekilmesindeki ana nedeni Paglia, fona getirilen düzenleyici kısıtlamaların, onu kullanıcılar için çok pahalı bir yatırım haline getireceğini söyledi. SEC’in %100 Vadeli İşlemlere dayalı bir ürünle gitme kararına karşı hoşnutsuzluğunu gösterdi, çünkü bir ön aylık sözleşmeyi daha uzun vadeli bir sözleşmeye çevirdiğinde tipik olarak bir zarara neden oldu.

CME vadeli işlemlerinin portföyün çok etkili bir unsuru olacağını düşündük. Invesco’da ETF’ler ve endeksli stratejiler küresel başkanı Anna Paglia, “Ürünün yüzde 100’ü olacakları zaman etkili olacaklarını asla düşünmedik” dedi.

kuzey amerikanin ilk bitcoin etfsi kanadadan onay aldi
Bitcoin Vadeli İşlemler

Sec Başkanı Garry Gensler Bitcoin Vadeli İşlemleri Açıklaması

SEC başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamaya göre düzenleyici kurum hala pazarın yeterince olgunlaşmadığına ve dolandırıcılık ve manipülasyonların kurbanı olabileceğine inandığı için spot piyasaya dayalı bir Bitcoin ETF’nin SEC onayı almayacağını açık bir şekilde olduğunu söyledi. Firmaların çoğunluğunun spot ETF başvurularını geri çekmesinin veya Vadeli İşlemler ETF’si için ek bir başvuruda bulunmasının nedeni budur.

 Paglia ayrıca Invesco’nun Bitcoin vadeli işlemleri için başvuranlarının arasında ilk sırada olduğunu ancak daha sonra şirket içi anketler ve araştırmalar bunun düşündükleri kadar faydalı olmayacağını gösterdiği için aleyhine karar verdiğini açıkladı

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap